Emar Çekimi Ankara

Emar Çekimi Ankara
  • emar Çekimi

Emar Çekimi Ankara

Emar (MR) görüntüleme işlemine mi ihtiyaç duyuyorsunuz? Daha fazla vakit kaybetmeden Emar Çekimi Ankara sağlık hizmetlerine gelin ve en kısa sürede Emar çekiminizi gerçekleştirin.

Tıbbın hemen hemen bütün alanlarında kullanılan görüntüleme yöntemleri arasında en ileri ve en üst düzeyde olan görüntüleme şeklidir. Açılımı ‘’manyetik rezonans görüntüleme’’ dir. MR ya da MRG olarak yazılan konuşma dilinde, MR: Emar olarak telaffuz edildiğinden halk diline EMAR olarak yerleşmiştir. En önemli özelliklerinden bir tanesi vücuda herhangi bir zararı olmamasıdır. Radyasyon kullanılmadan yapılan bir görüntüleme işlemidir. Çok güçlü bir mıknatıs ortamı sağlayan görüntüleme cihazı radyo frekansları sayesinde vücutta bulunan se ve yağ dokusunu ve içinde bulunan hidrojen ve nötron atomlarının hareketlerini değerlendirerek bilgisayara aktararak görüntüleme sağlar.

Emar Çekimi Ankara ve Hizmetler

Az önce de söylediğimiz gibi tıp alanlarının hepsinin bu görüntüleme işlemine ihtiyacı vardır. Fakat aralarında Emar görüntülemesine en çok ihtiyaç duyan bilim dallarını sayalım isterseniz. Kas ve iskelet sistemi hastalıkları ile uğraşan tıp alanı olan Ortopedi ve Travmatoloji, beyin ve omurilik hastalıkları ile uğraşan tıp alanı olan Nöroloji ve Beyin Cerrahisi, kalp damar hastalıklarında da mıknatıs gücü yüksek Emar cihazına ihtiyaç vardır. Kas-İskelet sistemi hastalıklarında tanı koyma tedavi etme de adeta çığır açan ve büyük ilerlemelerin sağlanması açısından kullanılan iki yöntemden biridir. Emar görüntüleme sadece tanı koyma için kullanılmaz. Ayırıcı tanı ve eşlik eden sorunların belirlenmesinde, tedavinin nasıl yapılacağının planlanması, hastalığın geçmişi ve geleceğinin öngörülmesi için de kullanılmaktadır. Emar isteyen doktor, radyolog ve Emar teknisyenin bir arada uyum içinde çalışması gereklidir. Emar Çekimi Ankara hizmetleri olarak bütün çalışma arkadaşlarımız her zaman bir uyum içinde çalışır ve en doğru teşhis ve tedaviyi belirler.

Emar Çekimi Ankara ve Fiyat

Emar Çekimi Ankara sağlık hizmetlerinden talep edeceğiniz bütün hizmetlerin en uygun fiyatlar olduğunu söylemeden geçemeyiz. Kalite ve uygun ücret sadece Emar Çekimi Ankara sağlık hizmetlerindedir. Vakit kaybetmeden emarcekimiankara.com adresinden ya da diğer iletişim kanallarından bize ulaşıp daha detaylı bilgi alabilirsiniz.